Dzień Piłkarza 2014r

• autor: uksskorpiony, 2014-10-01 12:30

DZIEŃ PIŁKARZA - 2014
 Piękna słoneczna pogoda towarzyszyła nam w niedziele na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu
i Rekreacji gdzie w dniu 28.09.2014  odbył się tradycyjny, coroczny festyn sportowo-rekreacyjny pod nazwą „DZIEŃ PIŁKARZA”.
 Dzień Piłkarza to futbolowe święto ustanowione przeszło 40 lat temu na pamiątkę sukcesu naszej Reprezentacji Polski prowadzonej przez legendarnego trenera Kazimierza Górskiego, która na Igrzyskach Olimpijskich w Monachium w 1972 roku pokonując 10 września w finale Węgrów 2:1 ZDOBYŁA ZŁOTY MEDAL.

nowa-galeria-5865000.jpg nowa-galeria-5865001.jpg

DZIEŃ PIŁKARZA - 2014
 W Lubaniu obchody tego piłkarskiego święta zapoczątkował siedem lat temu Uczniowski Klub Sportowy MOSIR „Skorpiony” Lubań, jego głównym inspiratorem i organizatorem był Janusz Harapin .
W tym roku do organizacji imprezy włączył się MOSiR Lubań, Urząd Miasta Lubań oraz Rada Gospodarcza Lubań. Partnerami festynu zostali:
Państwowa Straż Pożarna w Lubaniu,
Bank Polski PKO w Lubaniu,
Starostwo Powiatowe w Lubaniu,
Bank Zachodni WBK w Lubaniu,
Firmy LubaNet, LEO-NET,
Kredyty Chwilówki,
Malamis Meble – Anna Malamis.
 Podczas imprezy odbyły się rozgrywki piłkarskie w czterech kategoriach wiekowych: Skrzat - dzieci do 6 lat, Żak – dzieci do 8 lat, Orlik – dzieci do 10 lat oraz Młodzik – dzieci do 12 lat oraz ogródki sportowo – rekreacyjne. W programie festynu był pokaz sprzętu strażackiego oraz zaprezentowano działanie ratowniczych służb strażackich PSP, które również  zabezpieczały całą imprezę od strony  medycznej. Atrakcją „Dnia Piłkarza” była też loteria fantowa. Nagrody główne zostały ufundowane przez:
Burmistrz Miasta Lubań – Arkadiusz Słowiński
Starosta Powiatu Lubańskiego – Walery Czarnecki
Firma LubaNet i LEO-NET – Mariusz Kubis i Łukasz Parecki
Dyrektor Banku Polskiego PKO – Karolina Kurczewska
Dyrektor Banku Zachodniego WBK – Marcin Gniot
Firma Zawody z Lubania
Malamis Meble – Anna Malamis
 W trakcie festynu każdy uczestnik mógł skorzystać z poczęstunku w postaci  grochówki, kiełbasy z grilla, ciasta oraz napojów ciepłych i zimnych. Ostatnim punktem imprezy i jedna z głównych atrakcji był mecz piłki nożnej: Samorząd Miasta Lubań kontra Przedsiębiorcy. W przerwach meczu odbył się konkursy rzutów karnych.
Mecz zakończył się wynikiem 3 : 3. W rzutach karnych lepsi okazali się Samorządowcy wygrywając 3 : 1.
„Dzień Piłkarza” został w pamięci uczestników imprezy jako aktywnie i mile spędzony czas na świeżym powietrzu w gronie znajomych i przyjaciół.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok.