• autor: uksskorpiony, 2014-04-22 18:52

Wspaniałe wyniki „Młodych Skorpionów”

Już od początku kwietnia rozpoczął się sezon piłkarski w najmłodszych kategoriach wiekowych. Pierwszym poważnym sprawdzianem był finałowy turniej „Z podwórka na stadion           o Puchar Tymbarku”,który odbył się w dn. 02.04.2014r. w Świdnicy. W turnieju uczestniczyli mistrzowie powiatu z województwa dolnośląskiego. Pierwszy raz w historii klubu zajęliśmy V miejsce w kategorii U – 8. Drużyna „Skorpionów” grała w składzie: Patryk Malamis, Kuba Oleszczuk, Krzysiu Schab, Wojtek Myślicki, Maciek Janikowski, Rafał Polerowicz, Kuba Wilk, Igor Trusiewicz.

042014-5466033.jpg 042014-5466034.jpg

Wspaniałe wyniki „Młodych Skorpionów”

Natomiast od 06 kwietnia rozpoczęła się liga Żaków organizowana przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Jeleniej Górze. Zarówno w pierwszym turnieju, który odbył się w Bolesławcu, jak i drugim w dn. 17 kwietnia w Kruszynie drużyna Żaków zajęła I miejsce wygrywając wszystkie mecze. W pierwszy turnieju  z drużynami BKS II 7 : 0, COMT Bolesławiec 16 : 0, Olsza Olszyna 5 : 1 oraz KS Talent Bolesławiec 4 : 1. W drugim turnieju Żaki wygrały swoje mecze z następującymi drużynami: BKS Bolesławiec 3 : 0, KS Talent II Bolesławiec 2 : 0, Orliki Węgliniec 6 : 2, KS Talent I Bolesławiec 3 : 0, Olsza Olszyna 3 : 1, COMT Bolesławiec 5 : 1.  Skład drużyny w obu turniejach: Patryk Malamis, Igor Trusiewicz, Wojtek Myślicki, Maksiu Słowiński, Kuba Oleszczuk, Marcin Jaworski, Wiktor Jaworski, Mikołaj Janas,Mateusz Żółtański, Jasiu Pawlak, Maksiu Więckowski, Filip Surdyk.

W dn. 13 kwietnia w Lubaniu rozpoczęła sezon drużyna w kategorii Orlik, która również pokonała wszystkie drużyny biorące udział w turnieju, a mianowicie Łużyce Lubań 4 : 0, Olsza Olszyna 7 : 0, UKS Gryfów 7 : 0. Drużyna Skorpionów grała w następującym składzie: Adek Ćwiertniak („Król” Strzelców), Adek Cieplik (najlepszy bramkarz turnieju), Rafał Polerowicz, Patryk Malamis, Bartek Szyszło, Kuba Kowalczyk, Patryk Warzecha, Kuba Wilk, Konrad Szkrabko, Łukasz Mazur, Krzysiu Schab.

Trenerem zarówno Żaków jak i Orlików jest Janusz Harapin.