RYS      HISTORYCZNY      UCZNIOWSKIEGO      KLUBU      SPORTOWEGO
      MIEJSKIEGO  OŚRODKA  SPORTU  I  REKREACJI  „SKORPIONY”  LUBAŃ

Uczniowski Klub Sportowy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skorpiony” Lubań powstał w listopadzie 2006r. Nadrzędnymi celami utworzenia Klubu było upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród najmłodszych adeptów piłkarskich, ochrona i promocja zdrowia, promowanie wypoczynku dzieci i młodzieży, działanie na rzecz integracji europejskiej poprzez rozwijanie kontaktów i współpracy na płaszczyźnie sportowej oraz uczestniczenie w rozgrywkach i zawodach sportowych rangi krajowej i międzynarodowej.

W roku 2009 zostaliśmy Organizacją Pożytku Publicznego i tym samym możemy ubiegać się od podatników o 1% na działalność statutową Klubu.

Klub Nasz rozwija się systematycznie z roku na rok. W chwili założenia Klubu powstała jedynie grupa Orlików, obecnej skupiamy 80 młodych piłkarzy w czterech kategoriach wiekowych, a mianowicie: Żaków, Orlików, Młodzików i Trampkarzy, oraz ponad 60 członków Klubu. Obecnie jesteśmy jedynym Klubem w mieście, która posiada drużynę Żaków oraz Orlików.